Srebro to jeden z bardzo ciekawych tematów na rynku inwestycyjnym, w którym zakładamy ceny długoterminowe. Wszystko z uwagi na to, że srebro jest jednym z metali szlachetnych, którego ceny częściowo przewidujemy. Dokonujemy tego oczywiście nie za sprawą kryształowej kuli a kilka wskaźników, które wykazują kierunek jego ceny. Chociaż gwarancja, że takie spekulacje odniosą sukces, czasami bywa niska, inwestorzy bardzo chętnie przyglądają się temu rynkowi. Za sprawą dokładnej obserwacji określamy to, czy w przyszłości cen srebra raczej skłaniają się ku spadkom, czy też wzrostom. Na jakie kluczowe wnioski zwracam jednak uwagę? Głównie na działania funduszy inwestycyjnych. Ponieważ to one przechowują srebro dla instytucji finansowych i inwestorów długoterminowych. Obserwacji poddajemy głównie jeden z najpopularniejszych funduszy SLV. Jest to fundusz typu ETF. Za sprawą zmian pandemicznych w 2020 roku wiedzieliśmy, że srebro okaże się całkiem wydatną inwestycją. Było tak z uwagi na wzmożone zapotrzebowanie produkcyjne w wielu branżach po otwarciu gospodarki.
Wydajnośc srebra i porównanie działań funduszy inwestycyjnych
Dziesięcioletnia wydajność funduszu inwestycyjnego SLV pozostawiła zdaniem inwestorów wiele do życzenia w zestawieniu z zyskami dzisiejszego rynku. Mimo wszystko słabe zyski z uwagi na trendy spadkowe w 2010-2015 to jeszcze nie koniec świata. Chociaż część osób utraciło w tym czasie spore sumy pieniędzy na kontraktach długoterminowych, nadal widzimy światełko w tunelu. W dzisiejszych czasach fundusz SLV jest o wiele lepszy na przykład od funduszu ProShares Ultra. Ich oferta charakteryzuje się o wiele wyższą opłacalnością, jeśli zamierzamy wyposażyć się w kontakty długoterminowe. Spekulanci preferują ProShares Ultra głównie wtedy, gdy kupują fundusze krótkoterminowe. W przeciwnym wypadku to SLV okazuje się faworytem zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i kilkuosobowych spółek. Próby czasu mają na rynku metali szlachetnych niekiedy słabe wyniki. Chociaż wskaźnik przyrostu dla SLV jest o niemal 0,45% niższy, to nadal oferują oni inwestorom konkurencyjne opłaty manipulacyjne. Dzięki temu, że w SLV bardzo tanio lewarujemy akcje, często zwraca to nasze koszta.
Dlaczego nie walczymy z trendami rynkowymi?
W 2011 roku zgodnie z ogólnodostępnymi statystykami widzimy, że srebro zbliżyło się do ceny 50 dolarów amerykańskich za jedną uncję metalu. Niestety była to hossa zakończona obfitymi spadkami przez wiele lat. Z uwagi na to, że SLV oferuje na rynku kontrakty oparte na srebro, straty dotknęły także ich kapitału. Zwroty godne oszacowania zaczęły pojawiać się dopiero pod koniec 2015 roku i na początku roku 2020. W 2020 otwarcie gospodarki przez cały świat sprawiło, że zauważyliśmy naprawdę imponujące zyski na srebrze. Ogromne bodźce gospodarcze wyprodukowane przez zarządy światowe i banki centralne sprawiły, że ceny poszybowały w górę. Wszystko z uwagi na zapotrzebowanie, które pojawiło się wraz z otwieraniem przemysłów i firm zajmujących się produkcją. Pragniemy zwrócić uwagę na to, że ceny metali szlachetnych napędzamy przede wszystkim za pomocą dynamiki. Perspektywy dodatkowych wydatków przez niemal wszystkie państwa i organizacje sprawiły, że metale szlachetne wypadły wyśmienicie. Dodatkowo stosunek srebra do złota jest korzystny.
Co z utrzymującą się słabością gospodarczą?
Polityka dzisiejszej rezerwy federalnej jest niezwykle zaostrzona, jeśli chodzi o łatwe do zdobycia pieniądze. Konsumentom coraz częściej brakuje kredytów i oszczędności na zapełnianie domowego portfolio. Dodatkowo ucierpiało także wiele przedsiębiorstw. Jeśli zatem zdajemy sobie sprawę z tego, że główni konsumenci tracą swoje oszczędności, nie wyobrażamy sobie stałego wydatkowania funduszy. Chociaż nadal powszechnie uznajemy metale szlachetne, takie jak złoto i srebro za dobrą inwestycję. Mimo wszystko osłabiona gospodarka bardziej sprzyja inwestycjom w srebro. To właśnie za sprawą tej sytuacji zwracamy uwagę inwestorów indywidualnych na to, aby wybierali srebrne kruszce.
[…] na to, że nie był to szczególnie przyjemny rok dla rynków, które obracały dużymi ilościami srebra. Chociaż dla nieznacznej części inwestorów silne wzrosty, które miały miejsce we wrześniu […]
[…] które przekroczyły kapitał 6,33 miliarda dolarów amerykańskich. Dzięki tak wysokim obrotom srebra stali się oni jednym z czołowych dostawców kontraktów i funduszy. Cena akcji i funduszy w […]