Pomimo ostatnich wydarzeń związanych z załamaniami na rynku związanymi z koronawirusem i globalnymi obostrzeniami, popyt na srebro nieustannie rośnie. Kraje ostrożnie, jednak coraz częściej i chętniej otwierają swoje gospodarki, co oznacza, że wznawiają gałęzie przemysłowe odpowiedzialne za produkcję. To napędza nasz rynek. Po kilku miesiącach spowodowanych przestojem gospodarczym wszystkie firmy starają się o odrobienie strat. Z uwagi na to, zauważyliśmy wzmożony popyt na odbiór metali szlachetnych. Pomimo wymuszonej przerwy, lipcowe kontrakty terminowe w 2020 roku zamknęliśmy w cenie z 24% wzrostem. Odnotowaliśmy wówczas niemal największy wzrost na funduszach srebra od czasu ostatniej dekady. Dodatkowo z uwagi na to, że stosunek srebra do złota staje się bliski najwyższego w historii, inwestorzy pokładają w nim swoje nadzieje. Coraz chętniej zarówno inwestorzy instytucjonalni, jak i ci detaliczni wykupują srebro i kontrakty w celu zabezpieczenia majątku. Nie ma w tym nic dziwnego. Kiedy złoto osiąga swój wysoki bieg, ludzie chętniej sięgają po srebro.

IShares Silver Trust i sytuacja w dobie koronawirusa

Ishares z roczną opłatą odnośnie do zarządzania w wysokości 0,50% zapewnia klasyczne podejście do wykupowania ekspozycji na srebrne aktywa. Za pośrednictwem śledzenia srebra kruszcowego wiemy, że prawie 25 milionów akcji dziennie zostaje wymienionych na rynkowym spreadzie. Dzięki takim działaniom sprawiamy, że fundusze srebra stają się ulubionym wyborem codziennych traderów. Dotyczy to zarówno podmiotów, które szukają opcji krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Od pierwszego czerwca Ishares zarządza imponującymi aktywami, które przekroczyły kapitał 6,33 miliarda dolarów amerykańskich. Dzięki tak wysokim obrotom srebra stali się oni jednym z czołowych dostawców kontraktów i funduszy. Cena akcji i funduszy w branży związanej z metalami szlachetnymi niezwykle dynamicznie odrabia wszelkie straty. Ceny wolumenów od wielu miesięcy przekroczyły oczekiwania traderów. Widzimy, że nieustannie znajdują się lekko poniżej średniej i nie zapowiada się na to, aby mogły spaść.

Fot.Pixabay

Velocity Shares 3x, czyli zapewnienie wysokiej ekspozycji srebra

Velocity Shares 3x to fundusz, który dokłada wszelkich starań co do tego, aby zapewnić trzykrotność dziennej ekspozycji rynkowej. Producenci indeksów srebra, których notujemy w obecnych czasach, działają zgodnie z rozwojem gospodarczym funduszu Credit Suisse. Obraca on akcjami w wysokości ponad 800000. Nawet przy tak imponującej ilości zleceń zachowują średni spread w wysokości 0,34%. Ważny aspekt, na który zwracamy uwagę inwestorów, dotyczy jednak opłaty w wysokości 1,65%. Z całą pewnością nie będzie ona jednak szkodliwa w przypadku inwestorów, którzy opierają się na krótkoterminowych zleceniach. Jeśli chodzi o aktywa, które kontroluje Velocity Shares, przekroczyły one 223 miliony dolarów amerykańskich. Nieustannie obserwujemy wskaźniki funduszu, które ostatnio zamknęły się nieco powyżej przewidywanego poziomu. Zalecamy mimo wszystko chronienie swojego kapitału za pośrednictwem funkcji stop-loss.

Global Silver Miners ETF

Globalny fundusz Silver Miners to ostatni z dostawców, na których pragniemy skupić uwagę bieżących oraz przyszłych inwestorów. Fundusz ten wprowadzili na rynek w roku 2010. Global Silver Miners jest nietypowym produktem. Łączy on w sobie działania zarówno inwestorów, jak i same spółki wydobywające srebro. Naszym zdaniem to bardzo ciekawe połączenie, które ma przed sobą świetlaną przyszłość. Przede wszystkim fundusz ten otwiera drogę inwestorom, których interesują ekspozycja na gotowy surowiec w postaci sztabki srebra. Obserwowany przez nasz globalny fundusz opiera się na wartości kapitałowej 455 milionów dolarów. Godne uwagi jest zaznaczenie tego, że mają oni ponad 28 aktywnych obiektów, które zajmują się wydobywaniem srebra. Fundusz ten charakteryzuje się przede wszystkim środowiskiem, które sprzyja cotygodniowym spreadom inwestycyjnym. Fundusz oscyluje w granicy wskaźnika kosztów o wysokości 0,65%.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here