Czy probowałeś kiedyś uczyć się angielskiego przez Skype? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Lista korzyści jest bardzo długa, ale najważniejsze to znaleźć odpowiednią metodę nauki. Podpowiadamy, co się sprawdziło i co może zadziałać także i w Twoim przypadku.

Gry słowne w nauce angielskiego przez Skype

Gry słowne są doskonałym sposobem na przełamanie bariery językowej i psychologicznej. Dlaczego? Ponieważ pomagają złapać kontakt z lektorem. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku, kiedy jesteś początkujący i dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauką angielskiego przez Skype

Ty i Twój native speaker możecie podawać definicje różnych przedmiotów, takich jak komputer, dom, praca, zabawa. Szukajcie do nich synonimów, homonimów i antonimów. Taka zabawa jest nie tylko przyjemna, ale i pozwala nauczycielowi poznać, na jakim etapie zaawansowania jesteś. 

Nauka angielskiego przez Skype – książki, czasopisma i co jeszcze?

Jeśli już od jakiegoś czasu uczysz się angielskiego przez Skype, pora przejść do trudniejszych zagadnień. Zacznij czytać artykuły po angielsku. Spokojnie – nie od razu Kraków zbudowano. Może i nie zrozumiesz całości, ale przecież, od czego masz po drugiej stronie ekranu nauczyciela? Na pewno wyjaśni Ci znaczenie słówek, idiomów i reguł gramatycznych, których nie zrozumiałeś. 

Materiały ze światowych i przodujących mediów, takich jak Forbes, Financial Times, czy New York Times są nie tylko świetnym „podręcznikiem” do nauki języka angielskiego, ale jeszcze poszerzają wiedzę o świecie. 

Rozmowa na czacie

Czyli, innymi słowy, korespondencja. To także doskonały sposób na naukę angielskiego przez Skype. Umiejętność pisania w języku obcym jest tak samo ważna, jak umiejętność mówienia i czytania. Dlatego warto ją szlifować. 

Możesz opisać swojemu nauczycielowi swój dzień, codzienne rytuały, zajęcia. A może wydarzyło się coś specjalnego, czym akurat chciałbyś się podzielić? Native speaker chętnie Ci odpisze, również nawiązując do swojego dnia. 

Jak uczyć się angielskiej gramatyki?

Oto jest pytanie! Na pewno nie jesteś jedyną osobą, która sobie je zadaje. Do tej pory gramatyka języka angielskiego kojarzyła Ci się tylko ze wkuwaniem regułek, pora to zmienić. Najlepsze efekty dają praktyczne ćwiczenia. Zatem mów i pisz, a nauczyciel poprawi Twoje błędy. Przecież na nich uczysz się najszybciej. 

Native speaker w dyskretny sposób da ci do zrozumienia, gdzie się pomyliłeś. Ta metoda ma jeszcze jeden niekwestionowany plus – jesteś na całkowitym luzie i zapominasz co to stres związany z nauką angielskiej gramatyki.

Oglądanie filmów bez napisów

Podczas lekcji angielskiego przez Skype, Ty i Twój lektor możecie skorzystać z funkcji pokazu ekranu. Na pewno przyda się, kiedy będziecie oglądać filmy. Włączajcie je bez napisów, a Ty staraj się zrozumieć, co mówią bohaterowie. W każdej chwili możesz zatrzymać film i zapytać nauczyciela o znaczenie poszczególnych słów czy zdań. Ta metoda pomoże Ci także nauczyć się angielskiego tak, jakby był Twoim pierwotnym językiem – zaczniesz go chłonąć uszami, a nie oczami. W ten sposób małe dzieci uczą się rodzimego języka. 

Jak widzisz, są sposoby, aby nauczyć się angielskiego przez Skype. Dzięki nim na pewno poprawisz wymowę, zaczniesz pisać i rozumieć w tym języku. To jednak nie wszystko. Opisane metody sprawią, że Twój zapał będzie rósł w miarę nauki, ponieważ będziesz go stale podsycać ciekawymi filmami, artykułami i rozmową. Natomiast charyzmatyczny nauczyciel opowie Ci o kulturze Wielkiej Brytanii. Taką naukę naprawdę można polubić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here