Od końca grudnia 2020 roku powiązujemy akcje inwestycyjne związane ze srebrem i innymi metalami szlachetnymi z największym przyrostem kapitału. Wszyscy, którzy szukają zabezpieczenia swoich oszczędności lub przyrostów firmowych w czasie pandemii, zwracają dziś swoją uwagę na srebro. Dlaczego tak się dzieje? Głównie z uwagi na to, że srebro jest jednym z najlepszych aktywów do dynamicznego upłynnienia. Niektórym wydaje się, że złoto w tym przypadku wygrywa wyścig. Okazuje się jednak, że jest wręcz odwrotnie. Wszystko z uwagi na to, że srebro wykorzystujemy do większej ilości działań rynkowych. Kiedy ostatnimi czasy ceny na rynkach zaczęły gwałtownie wzrastać lub maleć, inwestorzy zauważyli w tym potencjał. Wielu z nich planuje dzisiaj zakładanie kontraktów długoterminowych, które pozwolą na zwiększenie obrotów z ich oszczędności. Mimo wszystko z uwagi na to, że te rynkowe ruchy dopiero wchodzą w życie, przyjrzymy się temu, na czym zyskują aktualnie inwestorzy.

IShared Silver Trust, czyli jeden z bezpieczniejszych kapitałów

Wielu zwraca uwagę na to, że nie był to szczególnie przyjemny rok dla rynków, które obracały dużymi ilościami srebra. Chociaż dla nieznacznej części inwestorów silne wzrosty, które miały miejsce we wrześniu pozwoliły odrobić nieco strat z początku marca. W ten sposób zachowaliśmy na rynku dynamikę wzrostu, dzięki czemu więcej osób wyszło na plus. Wykres popularnej spółki, która zarządza funduszami i kontraktami srebra Silver Trust, wykazuje, że codzienne sztabek osiągają normy. Reasumując, w momencie wstrzymania gospodarki odnotowaliśmy mnóstwo strat rynkowych. Mimo wszystko odmrożenie działań przedsiębiorczych i technologicznych na świecie sprawiło, że zapotrzebowanie na srebro znacznie wzrosło. W ten sposób wyrównaliśmy globalny popyt i podaż. Istnieje teraz wysokie prawdopodobieństwo dotyczące tego, że na rynku srebra największe kontrakty długoterminowe założyły grube ryby. Oznaczałoby to, że oczekiwanie wzrastającej średniej kroczącej wśród cen sztabek srebra jest jak najbardziej na miejscu. Nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi, jednak jest to świetnym sygnałem dla długoterminowego wzrostu aktywów.

Fot.Pixabay

Wheaton Precious Metal Corporation

Jeśli chodzi o wydobywanie metali, takich jak srebro, jedna z firm wiodących prym na rynku przekroczyła opór w cenach akcji. Jest to kolejny z powodów, który wskazuje nam na to, że długoterminowe wzrosty na rynku metali szlachetnych są bardzo prawdopodobne. Kiedy patrzymy na wykresy firmowe Wheaton Precious Metals, widzimy na silne wybicie cen srebra bezpośrednio pod koniec grudnia 2020 roku. Jeśli ten wzrost wśród aktywów zwiastuje założenie kolejnych kontraktów długoterminowych, prawdopodobnie na rynku srebra czeka nas hossa. Zgodnie z przypuszczeniami ceny akcji firmy Wheaton przełamują średnią już na początku 2021 roku. Nie uzyskujemy jednak pewności co do tego, że ten trend potrwa cały kwartał. Zwolennicy analizy technicznej prawdopodobnie skupiają dzisiaj swoją uwagę na wykresach potwierdzających trendy wzrostowe.

First Majestic Silver Corporation

First Majestic Corporation to kolejny ze znaczących się graczy na rynku srebra, który dynamicznie odrabia straty po wybuchu pandemii koronawirusa. Chociaż wzór handlowy w tej korporacji nie jest tak wysoce rozwinięty, jak w przypadku konkurencji, inwestorzy chętnie kupują ich akcje. Dzięki porównaniom akcji mniej i bardziej znanych korporacji widzimy dzisiaj, że ruch spadkowy lub wzrostowy jest już nieuchronny. Wszystko z uwagi na to, jak ogromny popyt na srebro wpłynął na zakupy w roku 2021. Domyślamy się, że po pewnym czasie wszystkie zmagazynowane dobra zostaną upłynnione. Mimo wszystko kilka nieudanych przełamań w okresie 200 dni wykazało, że nadal grube ryby kontrolują większość marketu.

Fot.Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here