Bycze formacje na wykresach srebra przyćmiewają dziś wyniki akcji wszystkich największych kopalni i spółek powiązanych z wydobywaniem srebra. Ostatnie zmiany sprawiły, że handlowcy pomimo braku pewności skorzystali nieco na kilku ruchach ciągnących ceny w górę. Mimo wszystko słabe wyniki dla części inwestorów były na tyle frustrujące, że poszukali oni alternatyw w nieco innych sektorach inwestycyjnych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ostatnim wykresom srebra na rynku zagranicznym. Zwrócimy także uwagę niedoświadczonych inwestorów na to, dlaczego jest zbyt wcześnie, aby skreślić srebro.

Wyniki znane dzięki spółce Silver Trust

Kiedy uważnie obserwujemy fundusze spółek obracających akcjami srebra, takimi jak na przykład Silver Trust, zauważymy kilka istotnych uwag. Nakładanie na siebie wykresów poszczególnych spółek pozwala inwestorom na dokładne zmierzenie dynamiki związanej z aktywami srebra. Ostatnio zaobserwowaliśmy, że pomimo cen przekraczających średnią, spadły one nieco poniżej szczytu z początku roku. Niestety dla wszystkich osób, które znajdowały się na wyjściowej pozycji w swoim portfolio, sprzedaż okazała się niezwykle trudna. Z uwagi na to wiele grubych ryb pozostawiło swoje portfele całkowicie zamknięte. Taka sytuacja na rynku srebra jeszcze bardziej kusi nowe osoby, aby dołączyły swoim kapitałem na giełdę. Ze względu na instytucjonalne wsparcie inwestycji kapitałowych, jesteśmy dzisiaj jeszcze bardziej kuszeni. Jeśli z kolei chodzi o byczych handlowców, prawdopodobnie wstrzymają oni swoje stop lossy jeszcze jakiś czas. Uważamy, że całkiem spory stosunek ryzyka do nagrody, gdy miał skusić ich do sprzedaży, zrobiłby to już dawno temu. Podsumowanie obecnego poziomu wymaga jeszcze kilku tygodni obserwacji.

Fot.Pixabay

Southern Copper Corporation

Dotychczasowe akcje cenowe, do których mamy dostęp wskazują przede wszystkim na to, że ceny srebra będą kroczyły lekko powyżej średniej. Jeśli chodzi o długoterminowych inwestorów, prawdopodobnie poszukują oni luka, która sprawi, że zorientują się oni w trendzie kupna i zatrzymania. Z uwagi na globalną niepewność w czasach pandemii wielu inwestorów mrozi swoje portfolio na bliżej nieokreślony moment. To sprawia, że wykresy bardzo często rosną nawet pomimo braku popytu na dany metal szlachetny. Nie dziwimy się jednak co do tego, że to właśnie głównie srebro kroczy małymi kroczkami powyżej średniej. W tym momencie szczególnie interesują nas trendy dotyczące długoterminowego wstrzymania sprzedaży srebra w różnorodnej formie. Zwracamy uwagę na buliony, srebrne sztabki, akcje lub kontrakty. Tego rodzaju sygnały na przestrzeni ostatnich dekad zazwyczaj wskazywały początek dużego wzrostu cen. Z punktu widzenia inwestorów, którzy zdążyli wejść na rynek jeszcze przed pandemią, sytuacja jest niezwykle optymistyczna i warta obserwowania.

Pan American Silver Corporation, spojrzenie na rynek srebra za pośrednictwem wykresów jednej z najpopularniejszych korporacji

Niektórzy inwestorzy nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieje niezwykle ograniczona liczba firm wydobywczych, które mają ekspozycję na srebro. Mimo wszystko zwolennicy rynku srebra powinni orientować się w wykresach reprezentowanych przez Pan American Silver Corporation. Ich magazyny rezerwują w danym momencie mniej więcej 280 milionów uncji srebra. Rezerwy te sprawiają, że są oni niekwestionowanym liderem w dziedzinie ekspozycji srebra fizycznego. Kiedy spojrzymy na ich wykresy, szybko zauważymy, dlaczego ostatnimi czasy rynkowe byki były sfrustrowane. Nawet najmniejsze spadki akcji powodowały niepokój osób, które operowały srebrem w postaci kontraktów. Wielu dużych inwestorów szykuje swoje kapitał w oczekiwaniu na linię trendów spadkowych, która do tej pory nie nadeszła. Cenowe akcje w ciągu najbliższych kilku tygodni będą miały ogromne znaczenie. Nadadzą one bardziej miarodajny ton cenom na przyszłe kilka miesięcy.

Fot.Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here