Srebro to metal szlachetny, który stanowi jedno z lepszych rozwiązań inwestycyjnych. Srebro darzymy zaufaniem, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że jest w handlu od tysięcy lat. Oczywiście jego popyt ściśle uzależniamy od geolokalizacji, gospodarki oraz aktualnego trendu. Mimo wszystko zawsze stanowi dobry wybór, jeśli chodzi nam o ulokowanie kapitału. Wszystko z uwagi na jego wysoką użyteczność. Srebro wykorzystujemy nie tylko licznie podczas produkowania biżuterii, ale także podczas produkcji elektroniki. Mimo wszystko widzimy w zestawieniu z metalami przemysłowymi, że srebro jest wykorzystywane w produkcji nieco rzadziej. Zgodnie ze statystykami wiemy, że jego wartość pochodzi głównie z uwagi na skup długoterminowych inwestorów. Podczas zakupu srebra i magazynowaniu go przez dłuższy czas obniżają oni trendy spadkowe na rynku. Kiedy inwestujemy w srebro zwykle mamy na myśli srebrne sztabki lub monety. Niektórzy jednak idą o krok dalej i wybierają inwestycję w spółki, które wydobywają srebro oraz w kontrakty i fundusze ETF.

Inwestycja w srebro za pośrednictwem Silver Trust

Ishares Silver Trust to jeden z niezwykle popularnych funduszy, który sukcesywnie lansujemy na rynku już od ponad dekady. W funduszu tym przedsiębiorcy zajmują się przede wszystkim śledzeniem aktywów w bazach rynkowych. Dzięki temu mamy bieżący dostęp do aktualnych informacji, niezależnie, kiedy i gdzie tego potrzebujemy. Firma ta zarządza aktywami o łącznej wartości 7,86 miliarda dolarów amerykańskich. Z danych statystycznych zaobserwowaliśmy, że ich roczny wzrost kapitału oscyluje w granicy 0,50%. Fundusz uruchomili z kolei w roku 2006, dlatego też w tym czasie odnotowali całkiem pokaźne zyski. Zasoby tego funduszu, jak sama nazwa wskazuje, reprezentują przede wszystkim srebro w różnorodnej postaci. Niektórzy zwracają uwagę na to, że towarowe usługi funduszu SLV bywają nieco ryzykowne. Wszystko z uwagi na to, że płynne ceny metali szlachetnych wpływają również na codzienne fluktuacje rynkowe. Aktywa tego funduszu reprezentujemy w postaci srebra magazynowanego w rękach pośrednika i instytucji pośredniczych z ograniczoną gotówką.

Fot.Pixabay

Co wiemy o charakterystyce funduszu srebra?

SilverTrust to jeden z wielu funduszy akcyjnych zarządzany przez Black Rocks. Oznacza to, że wszystkie posiadane przez nich ułamki funduszu należą między innymi do niepodzielnego kapitału. Pomimo tego, że fundusz srebra odnosi nie najgorsze wyniki na obecnym rynku, przyćmiewają go rynki innych metali szlachetnych. Na ten moment 0,50% z ponad 7 miliardów dolarów amerykańskich jest niezwykle zadowalającym wynikiem każdego roku. Mimo wszystko na srebrze nie odnotujemy tak dobrego popytu, jak na złocie. Jeśli chodzi o same akcje SLV, są one odnotowane na nowojorskiej giełdzie. Akcje tej giełdy mogą kupować wszyscy inwestorzy, zarówno instytucjonalni, jak i prywatni. Kupowanie ich nie różni się od zakupu wszystkich innych akcji.

Zalecenie dotyczący inwestycji w fundusze srebra

Wielokrotnie powtarzamy to, że akcje związane z funduszami srebra wiążą się z całkiem sporym ryzykiem. Pomimo niższej ceny, akcje funduszy srebra, to nadal rynek metali szlachetnych. Rynek metali szlachetnych poddajemy niezwykle wysokim fluktuacjom cenowym. Jeśli spojrzymy na ostatnie 5 lat, szybko zauważymy na przykład, że podaż srebra często przewyższała jego popyt. Wiązało się to wówczas z chwilowymi spadkami cen srebra na całym globie. Popyt na srebro zazwyczaj tworzymy w podobny sposób. Głównie za pośrednictwem jubilerstwa i bicia monet. Reszta rynku srebra należy do materiałów zużywanych podczas tworzenia produktów technologicznych. Jak nie trudno się domyślić, inwestorzy, którzy przechowują długoterminowe aktywa, mają ogromny wpływ sytuację srebra na giełdzie. Istnieją również pewne zależności, na które musimy zwrócić uwagę w tym sektorze finansowym. Na niekorzystne ceny srebra mają też wpływ różne załamania gospodarcze. Wszystko z uwagi na to, że srebro zużywamy podczas produkcji materiałów, które przewodzą prąd elektryczny.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here