Spółki wydobywające srebro zajmują się nie tylko samym kopaniem metali w kopalniach. Do ich dyspozycji oddajemy także obowiązki związane z poszukiwaniem nowych złóż srebra. Dodatkowo te same spółki biorą odpowiedzialność za przetwarzanie i rozwój produkcji metalu szlachetnego. Godne uwagi jest to, że wśród firm, które zajmują się wydobywaniem srebra, wiele z nich wydobywa także inne metale. Wydobywają oni metal zarówno szlachetne, jak i nieszlachetne. Wszystko zależnie od lokalnego zapotrzebowania. W branży spółek, które wydobywają srebro, zainteresowaniem cieszą się także metale takie, jak pallad, złoto, cynk, ołów. Wiele firm nie tylko prowadzi wydobycie, ale także ma do dyspozycji własne kopalnie. Są oni najczęściej zaangażowani w transmisję strumieniową. Kupują oni metale od wielu producentów, aby czerpać zyski ze zmian cenowych. Srebro ma ogromną wartość ekonomiczną. Wszystko za sprawą tego, że wykorzystujemy je do tak wielu czynności. Sprawdza się jednakowo w branży estetycznej, ale także w produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń multimedialnych.

Krótkie podsumowanie informacji na temat spółek wydobywczych

Spółki wydobywcze przesyłają swoje raporty dotyczące wydobycia w różnych terminach. Niektóre z nich prowadzą spisy kwartalne, z kolei inne dostarczają szczegółowych informacji co pół roku. Istnieją także obiekty, które aktualizują swoje dane dopiero z roku na rok. Z uwagi na to musimy mieć na uwadze, że niektóre dane kroczące o wydobyciu srebra bywają starsze. Lista spółek, które zamierzamy przedstawić, prezentuje głównie największe podmioty w branży metali szlachetnych z USA i Kanady.

Fot.Pixabay

Industrias Penoles SAB

Przychody pierwszej spółki na naszej liście szacujemy na ponad 4,2 miliarda dolarów amerykańskich. Z kolei kapitalizacja rynkowa spółki wynosi ponad 6,5 miliarda dolarów. Roczny całkowity zwrot kosztów zgodnie z informacjami, które znajdujemy na giełdzie to mniej więcej 80%. Industrias Penoles jest firmą górniczą z bardzo długą historią. Ich siedziba znajduje się oczywiście w Meksyku. Zajmują się oni poszukiwaniem, wydobyciem, a także jednocześnie rafinacją metali nieżelaznych. Oprócz samego srebra, z którego słyną, produkują także bizmut, siarczan sodu, złoto i ołów z cynkiem. Spółka działa w wielu segmentach biznesowych, jeśli chodzi o rynek metali. Z całą pewnością zaliczymy jej działalność do niezwykle rozbudowanych. Działają oni równocześnie na rynku metali szlachetnych, metali nieszlachetnych oraz na rynku metalurgicznym.

Polymetal International PLC

Jest to spółka, której przychody zgodnie z ostatnimi informacjami oszacowaliśmy na ponad 2,2 miliarda dolarów amerykańskich. Ich kapitalizacja rynkowa wyniosła 11,9 miliarda dolarów amerykańskich. Charakteryzują się oni imponującym zwrotem całkowitym w skali roku. Szacujemy go zgodnie z danymi giełdowymi na mniej więcej 110%. Polymetal International to spółka pochodzenia rosyjskiego. Specjalizują się oni w poszukiwaniu i wydobywaniu srebra, złota i miedzi. W ramach projektów demograficznych realizują oni wydobycie w różnych stronach świata. Ich działanie znajdziemy w Magadanie, Uralu i Kazachstanie.

Fresnillo PLC

Zgodnie z oszacowanymi ostatnimi przychodami spółki, wynosiły one mniej więcej 2,2 miliarda dolarów amerykańskich w ciągu 12 miesięcy. Kapitalizacja rynkowa spółki to ponad 12 miliardów dolarów. Całkowity roczny wzrost kapitału szacujemy na ponad 127%. Fresnillo jest kolejną spółką meksykańskiego pochodzenia. Chociaż są oni spółką holdingową, charakteryzują się przede wszystkim poszukiwaniem i wydobywaniem srebra. Ich ogólną specjalizacją jest z kolei pozyskiwanie metali nieżelaznych. Na ich liście znajdziemy nie tylko srebro, ale także cynk, ołów, miedź, złoto. Firma obsługuje wiele kopalni meksykańskich. Są oni też właścicielami oddziałów handlowych w Ameryce Północnej i Ameryce południowej. Obsługują kopalnie w Zacatecas, Sonora i Durango.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here