Zaletą opcji na złoto jest przede wszystkim to, że używamy tego metalu jako dobrej pozycji niezależnie od początkowego kapitału. Jest to sytuacja znacznie różna od tej panującej na rynku kontraktów długoterminowych. Opcje na złoto są jedną z najpopularniejszych form inwestycyjnych. W celu inwestycji między opcjami ludzie wykorzystują głównie Chicago Mercantile. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób zainwestujecie w złoto, to rozwiązanie zdecydowanie wam pomoże. Kluczową charakterystyką różnorodnych opcji na złoto jest to, że są one mniej kapitałochłonne. Dzięki nim nie przejmujecie się przechowywaniem kruszcu w formie fizycznej. Dodatkowo kontrakty opcyjne zwykle wykorzystujemy w złotcie, które zabezpieczamy realnym kruszcem w magazynie. W ten sposób mamy pewność co do tego, że pokrywamy nasze akcje realną wartością. Opcje na złoto wykorzystują w swoich kontraktach najczęściej sztabki lub monety składowane w bankach kruszcowych. Czasami akcje odzwierciedlone są również w działaniu firm zajmujących się poszukiwaniem i bezpośrednim wydobywaniem metali szlachetnych.

Kiedy złoto szczególnie wzywa do zakupu?

Korzystanie z opcji na złoto jest dla nas możliwe na rynku inwestycyjnym niezależnie od tego, czy ceny rosną lub spadają. Wierzycie w to, że cena wzrośnie? Wierzycie w to, że spadnie? Zawirowania nie ograniczają pomysłowości inwestorów na rynku akcyjnym. W przypadku opcji na złoto wykupujecie umowy związane ze złotem po określonej cenie. Mimo wszystko pamiętajmy o tym, że cena ta będzie dostępna jedynie przez pewien czas zawarty w umowie. Cały mechanizm opiera się na tym, że jeśli cena złota wzrośnie przed wygaśnięciem kontraktu, zyskujemy na opcji. Jeśli dzieje się na odwrót, analogicznie do poprzedniej sytuacji tracimy cześć zainwestowanego funduszu. Opcje sprzedaży dają nam do niej prawo, jednak oczywiście nad do niej nie zobowiązują. Jeśli ceny złota wyższe od wykonania w momencie wygaśnięcia umowy, niczego z tym nie zrobimy. Opcja złota staje się wówczas bezwartościowa i tracimy premię. Jeśli ceny nie zmienią się przez dłuższy czas, zarabiamy jedynie na bocznym rynku.

Fot.Pixabay

W jaki sposób kupujemy opcje na złoto?

W celu kupowanie klasycznych opcji na złoto jako inwestorzy potrzebujemy konta maklerskiego. Za jego pośrednictwem obsłużymy depozyty zabezpieczające. Zazwyczaj dostęp do takiego konta uzyskamy po prostu za pośrednictwem swojego banku. Opcje na złoto oferują zarówno handel kontraktami terminowymi, jak i opcjami świadczonymi przez Interactive Brokers. Pamiętajmy jednak o tym, że nie wszyscy brokerzy umożliwiają bezpośredni dostęp do rynków opartych o metale szlachetne. Czasami, gdy interesuje nas inwestowanie w złoto, zadowalamy się jedynie funduszami typu ETF. Fundusze takie najczęściej opierają się na akcjach spółek górniczych, czyli wydobywczych. W niektórych przypadkach inwestujemy również na poczet funduszu firm, które poszukują nowych złóż metali szlachetnych do wydobywania.

Specyfikacja finansowa funduszy i różnorodnych opcji na złoto

Opcje na złoto rozliczane są w taki sam sposób, jak każde inne akcje, w które zainwestujemy poprzez konta maklerskie. Wartości kontraktów terminowych na złoto powiązane są również z inwestycyjnymi premiami okresowymi. Najczęściej wybierane kontrakty opcyjne na rynkach zagranicznych to te, które kontrolują sto uncji złota. Takie kontrakty wymagają od inwestorów początkowego depozytu. Jest to forma zabezpieczenia majątkowego. Innymi słowa każde akcje odzwierciedlająca pewne ilości metali szlachetnych wymagają od nabywcy pełnego zabezpieczenia finansowego. Ceny wolumenów na konkretne opcje złota i kontrakty długoterminowe sprawdzamy na stronach internetowych. Platformy transakcyjne brokerów kontrolują zmiany cen w czasie rzeczywistym.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here