Osoby, które zajmują się dzisiaj w ramach akcji spółkowych wydobywaniem srebra, osiągają coraz bardziej zdumiewające wyniki. Wszystko za sprawą dynamicznego rozwoju technologii, którego nie możemy przeoczyć. Okazuje się jednak, że bardzo często odnotowujemy coroczne spadki na rynku metali szlachetnych. Co zatem stoi za tego rodzaju zmianami w biznesie? Orzeźwiające wyniki wskazują nam przede wszystkim na trudny okres dla kontraktów terminowych w przypadku srebra. Ilość tego rodzaju przedsięwzięć spadła o niemal 10% w ciągu ostatniego roku. Mimo wszystko niektórzy inwestorzy uważają zgodnie, że rynek z czasem poprawi swoje wyniki. Chociaż wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że złoto i srebro zajmują największą przestrzeń rynkowa, długoterminowo różnią się. Jeden i drugi metal wykazuje w dłuższym terminie znacznie różne zapotrzebowanie. Pamiętajmy o tym, że ze złota korzystamy głównie w przypadku różnorodnych spekulacji i zabezpieczenia swojego kapitału. Tymczasem srebro to niezbędny element branży estetycznych, medycznych, elektronicznych, jak i tych nowoczesnych związanych z robotyką.

Znana nam historia funduszy inwestycyjnych w Ishares Silver Trust

Tak zwane fundusze ETF osiągnęły nie tak dawno temu dno na poziomie dokładnie 8,45 dolara amerykańskiego. Załamanie gospodarcze odnotowaliśmy w 2008 roku. Mimo wszystko po jednorazowym załamaniu zaobserwowaliśmy całkiem dynamiczny wzrost. Miał on miejsce już rok później i osiągnął swój szczyt w 2010 roku. Na wykresie kontraktów długoterminowych, szczyty skupu załamały się ponownie dopiero po trzech latach w 2013 roku. Brutalne trendy spadkowe nastąpiły jednak dopiero w 2015 roku. Odnotowaliśmy wówczas spadek funduszy srebra do 13,04 dolara amerykańskiego. Silne odbicie utknęło na nieco dłuższy czas. Kolejne ożywienie na rynku miało jednak miejsce w 2018 roku, gdzie przez 200 dni zainteresowanie rosło wykładniczo. Jeśli bierzemy pod uwagę ówczesne ceny, szybko zauważymy, że linia trendu sygnalizowała nam kolejny etap odwrócenia. Zazwyczaj sytuacje tego rodzaju powiązujemy z trendami wzrostowymi na rynku. Mimo wszystko ostatni trend wzrostowy, który odnotowaliśmy, miał miejsce w 2016 roku.

Fot.Pixabay

Co wiemy na temat jednej z najpopularniejszych spółek Pan American Silver corporation?

Pan American Silver corporation osiągnęli jedną z największych kapitalizacji rynkowych na dzisiejszym rynku amerykańskim w branży srebra. Już od 2001 roku startowali w niezwykle potężnym trendzie wzrostu. Rekordowy poziom odnotowali jednak dopiero w roku 2008, gdzie pokazali prawdziwy prym. Podczas załamania gospodarczego akcje spadły, jednak firmy nie poddały się i pracowały ze zdwojoną siłą nad wydobyciem. Dzięki temu między rokiem 2008 i 2011 odnieśli niezwykły sukces na giełdzie. Spółki górnicze, takie jak Pan American Silver, osiągnęły niestety bardzo niskie poziomy w okolicy 2015 roku. Płytki, jednak liniowy spadek trwał przez niemal 3 lata aż do 2018 roku. Dwuletnie wyparcie ceny zostało następnie przełamane odbiciem w 2019 roku, które zasygnalizowało czas na kupno dla wielu inwestorów.

Hecla Mining Company, czyli trzecie miejsce pod względem kapitalizacji na rynku srebra

W branży wydobycia metalu szlachetnego, którym jest srebro, Hecla Mining Company zajmuje trzecie miejsce pod względem swojej kapitalizacji rynkowej. W tym samym czasie rywal tego podmiotu osiągnął swoje dno w 2001 roku, gdy kompania odnotowała znaczne wzrosty przychodu. Podczas załamania ceny akcji spadły do 99 centów, co wskazywało na jedną z najniższych cen historycznych. Jednak do roku 2011 po załamaniu gospodarczym w 2008, akcje odbiły się niezwykle gwałtownie. Reasumując rynek metali szlachetnych, możemy powiedzieć, że srebro zyskało najwięcej na wartości w 2018 roku. Miało to miejsce przede wszystkim podczas czwartego kwartału tego roku. Uważamy, że nadal istnieje szansa na to, aby srebro znalazło się w trendzie wzrostowym.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here