Śledzenie zróżnicowanych grupy towarów, które znajdują się w rynkowym trendzie wzrostowym, stało się ostatnio niezwykle popularnym zajęciem świeżych inwestorów. Dzięki dobrym wynikom w sektorach energetycznych, które odrabiają utratę wywołaną przez pandemię, odrabiamy straty na wielu płaszczyznach. Złoto i srebro podążają obecnie za przykładem niezwykle dynamicznego wzrostu. Przedstawimy wam kilka akcji typu ETF, w którym wiele osób aktualnie bierze udział. W porównaniu do nieco niższych poziomów, które odnotowaliśmy w styczniu 2014 roku, dziś fundusze mają się nieźle. Wszystko wskazuje na to, że coraz więcej osób decyduje się na akumulację kapitału. Wychodzi zatem na to, odroczony przez pandemię wzrost może być sygnałem do wystrzelenia cen w górę. Opór do przebicia cen przez grube ryby jest relatywnie niewielki, z kolei rozciąganie cen ma miejsce od lata. Dziś mamy do czynienia z prawdziwą gratką dla wszystkich inwestorów długoterminowych. Wierzymy w to, że rynki metali szlachetnych do końca tego roku przyniosą wyczekiwane zyski.

Markety godne uwagi

Rynek taki jak Vectors Gold Miners ETF ma tendencję do przewodzenia w cenach złota. Wiemy, że dno marketu w cenach srebra nastąpiło prawdopodobnie w okolicy maja. Oznacza to, że praktycznie rzecz biorąc od czerwca, ma okazję na skorzystanie z trendu spadkowego na srebrze. Ze względu na tak rozległy okres, mieliśmy otwartą większość przedziałów czasowych ubiegłego roku na korzystny zakup. Dotyczy to zarówno srebra, jak i złota, jednak to srebro jest tutaj godne uwagi. Wszystko ze względu na to, że coraz bardziej zamyka ono granicę rozbieżności między uncjami srebra w przeliczeniu na złoto. Mimo wszystko wielu doświadczonych inwestorów uważa, że nadal nie jest za późno na skorzystanie z długoterminowych celów. Jeśli kontrakty na srebro nie przebrną przez aktualny opór cenowy, będziemy mieli do czynienia z rekordowym okresem wzrostu.

Fot.Pixabay

Silver Wheaton Corporation, czyli alternatywna opcja do skupowania srebra

Dzisiejszy rynek charakteryzuje się przede wszystkim ogromną liczbą możliwości. Silver Wheaton Corporation to prawdopodobnie jedna z lepszych alternatyw, jeśli chodzi o handel srebrem. Ich akcje oferują 1,1% dywidendy. Dzięki temu rekompensują oni inwestorom przetrzymywanie poszczególnych akcji. Jest to niezwykle przydatne wtedy, gdy mamy do czynienia z niskim wskaźnikiem kosztów. Silver Wheaton przewyższa opłacalność ofert spółki SLV niemal dwukrotnie. Jest to oferta, która sprzyja w szczególności osobom nowym na rynku. Ich akcje wykazują, że mają coraz większy potencjał co do tego, aby przewodzili cenom srebra. Z kolei same oferty dotyczące sprzedaży dywidendy dowodzą temu, że spółką zarządzają silne i pewne dłonie. Za pośrednictwem wykresów Silver Wheaton Corporation oczekujemy, że aktualny wzrost kontraktów długoterminowych na srebro, będzie piął się w górę.

Co z Ishared Silver Trust w okresie aktualnej destabilizacji rynkowej?

Fundusze SLV wytworzyły niezwykle silną i zachęcającą bazę na akcje srebra, gdy oscylowało w cenie 18 dolarów amerykańskich za uncję. Cena ta była wielokrotne testowana w ciągu ubiegłego roku, jednak ostatecznie została pokonana przez rosnący popyt na srebro. Czerwcowe rajdy znacznie przełamały linie trendu, który oszacowaliśmy za pośrednictwem wcześniejszych danych. Zasygnalizowaliśmy w ten sposób długoterminowe sygnał zwyżkowe. Nie mamy jednak jeszcze teorii dotyczącej tego, kiedy mogłyby się zakończyć. Wszystko z uwagi na to, że w obecnej erze lockdownu rynek nadal wykazuje sporo niestabilności. Aktualnie wiemy jedynie tyle, że długoterminowi inwestorzy przewidują rosnącą skalę na uncji srebra.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here