Większość z nas lubi ułatwiać sobie życie i korzystać z urządzeń oraz aplikacji, które przyspieszają różne procesy. Branża kurierska, jak wiele innych rozwijających się dziedzin, również oferuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania. Jednym z nim jest platforma logistyczna skupiająca w jednym miejscu oferty wielu przewoźników.

Jakie firmy kurierskie obsługuje platforma logistyczna epaka.pl?

Platforma logistyczna epaka.pl to strona internetowa, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze podczas nadawania przesyłek. Nadawcy nie muszą już osobiście sprawdzać oferty każdej firmy kurierskiej. Wystarczy, uzupełnić dane o przesyłce i od razu otrzymujemy listę propozycji cenowych. Wyszukiwarka przedstawia firmy, które posiadają możliwości transportu konkretnego ładunku (np. kartonu lub paczki o nieregularnym kształcie).

Epaka.pl współpracuje z takimi zaufanymi firmami logistycznymi jak: DHL, DPD, DPD Pickup FedEx, FedEx Punkt, Geis, InPost, Paczkomaty InPost, UPS. Lista firm jest zatem imponująca. Każda z nich oferuje wysoki poziom usług i przyjazną obsługę.

Jakie rodzaje przesyłek można nadać poprzez platformę epaka.pl?

Operator logistyczny epaka.pl proponuje możliwości wysyłki w następujących kategoriach:

  • koperta,
  • paczka,
  • paleta lub półpaleta.

W przypadku wysyłania koperty zostaniemy poproszeni o wskazanie jej rozmiaru. Do wyboru mamy: kopertę kurierską lub C6, DL, C5, B5, C4, B4. Jeśli chodzi o paczki, to z powodzeniem wyślemy przesyłki standardowe i niestandardowe (np. tuby, opony, koła i felgi, rowery, części karoserii).

Do jakich krajów można nadawać paczki poprzez epaka.pl?

W zasięgu usług firm kurierskich znajdują się zarówno kraje europejskie, jak i pozaeuropejskie. W opcji są usługi skierowane do osób wysyłających paczki, między innymi do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Rosji, Francji, Czech, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii.

Platforma logistyczna epaka.pl proponuje także wysyłki w bardziej odległe kraje, w tym do Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Japonii, Chin, a nawet do Palestyny, Nepalu, Peru, Republiki Południowej Afryki, Senegalu, Wenezueli, Mongolii lub Tajlandii. Lista wszystkich obsługiwanych destynacji dostępna jest na stronie epaka.pl.

Jak wygląda proces nadania paczki?

Aby zamówić usługę kurierską za pośrednictwem epaka.pl, należy uzupełnić lub wpisać odpowiednie informacje w kwestionariuszu. W pierwszej kolejności powinniśmy zaznaczyć czy chcemy sami nadać przesyłkę w punkcie nadawczym (lista punktów jest dostępna na stronie epaka.pl) czy zaprosić  kuriera pod konkretny adres.

Kolejny etap to wpisanie danych odnośnie paczki. Trzeba podać jej wagę, długość, szerokość oraz wysokość. Potem wskazać rodzaj opakowania. Posiadając takie dane, operator logistyczny wyświetla propozycje cenowe wszystkich firm kurierskich. Po zaakceptowaniu jednej z nich należy jeszcze tylko uzupełnić dane odnośnie nadawcy i odbiorcy.

Jakie informacje o nadawcy i odbiorcy będą potrzebne do nadania paczki przez epaka.pl?

Są to tylko i wyłącznie takie niezbędne dane jak: imię i nazwisko nadawcy, adres nadawcy, kod pocztowy nadawcy, miejscowość nadawcy oraz jego telefon i adres e-mail. Takie same dane powinniśmy wskazać po stronie odbiorcy. Numer telefonu i adres e-mail pozwalają na śledzenie przesyłki oraz kontakt w przypadku ewentualnego jej zagubienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here