Paczki z artykułami spożywczymi wymagają specjalnego traktowania. Nieodpowiednio zapakowana żywność może uszkodzić inne przesyłki podczas transportu. Jakich produktów spożywczych nie można wysłać kurierem? Jak przygotować żywność do wysyłki?

Czego nie można wysłać kurierem?

Nie każdy produkt spożywczy można wysłać kurierem. Niektóre artykuły szybko się psują lub łatwo niszczą. Zanim podejmiesz decyzję o wysyłce paczki z żywnością, sprawdź w regulaminie wybranego przewoźnika, jakie produkty są wyłączone z dostaw. W większości przypadków są to artykuły szybko psujące się, a także te, które wymagają specjalnych warunków transportu – np. muszą być przechowywane w lodówce lub zamrażarce. Kurierem nie wyślesz zatem świeżego nabiału, świeżego mięsa i podrobów, warzyw i owoców, jaj, świeżych ryb i skorupiaków oraz produktów mrożonych. Nie da się do końca przewidzieć temperatury w magazynach, samochodzie kuriera i na zewnątrz, co zwiększa ryzyko, że zawartość paczki ulegnie zniszczeniu lub zepsuciu. 

Nie zaleca się wysyłki gotowych dań domowych, które mogłyby dotrzeć do odbiorcy w złym stanie. Należy także uważać na produkty płynne i półpłynne. Jeśli chcesz je wysłać, powinieneś je odpowiednio zabezpieczyć. 

Produkty spożywcze, które bez obaw możesz wysłać kurierem, to:

  • jedzenie w puszkach,
  • artykuły suche, 
  • artykuły z długą datą ważności.

Jak przygotować żywność do wysyłki?

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia produktów spożywczych podczas transportu, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Kruchą żywność (np. ciastka) zapakuj w sztywne, najlepiej metalowe pudełko. Wykorzystaj opakowania hermetyczne, które zniwelują zapach jedzenia i ochronią je przed wilgocią. Postaraj się unikać produktów w szklanych opakowaniach. Jeśli jednak nie masz możliwości zmiany opakowania na inne, owiń je grubą warstwą folii bąbelkowej i zabezpiecz taśmą klejącą.

Wysyłane produkty umieść w odpowiednio dużym kartonie. Karton powinien być cięższy niż łączna waga produktów. Istnieje bowiem ryzyko, że pudełko nie wytrzyma naporu zbyt ciężkich artykułów i się rozpadnie. Wolne przestrzenie w kartonie wypełnij specjalnym wypełniaczem – np. poduszkami powietrznymi, wiórkami papierowymi lub pogniecionymi gazetami. Karton zabezpiecz wytrzymałą taśmą. 

Jakiego przewoźnika wybrać?

Produkty spożywcze koniecznie wyślij za pośrednictwem znanej i cenionej firmy kurierskiej. Oferty przewoźników porównasz na stronie kurierovo.pl. Sprawdź, która firma zezwala na przewóz żywności. Informacje o tym, znajdziesz w regulaminach poszczególnych przewoźników.

Wszystkie formalności związane z nadaniem paczki załatwisz poprzez stronę brokera kurierovo.pl. Określ rodzaj przesyłki, wymiary oraz kształt. Następnie podaj wybraną firmę kurierską oraz dane – swoje i odbiorcy paczki. Możesz również wybrać usługi dodatkowe. Dobrym pomysłem jest dokupienie usługi dostawy paczki następnego dnia roboczego. Szybko dostarczona żywność raczej nie powinna się zepsuć. 

Na koniec zamów kuriera do domu. Kurier odbierze od Ciebie przesyłkę i dostarczy ją prosto do rąk odbiorcy.

Wysyłka żywności kurierem jest dość skomplikowana, ale nie niemożliwa. Pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzić, czy produkty, które chcesz wysłać, nie są wyłączone z dostaw. Nie zapomnij również o tym, żeby porządnie zabezpieczyć paczkę. Odpowiednio zapakowana przesyłka nie powinna ulec zniszczeniu podczas transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here