Budownictwo przemysłowe należy do branż najbardziej wymagających. Wszelkiego rodzaju hale produkcyjne, magazynowe oraz niezbędne obiekty socjalne i pozostałe budynki powinny podnosić efektywność i komfort pracy. Dla inwestorów i architektów jest to zatem dość spore wyzwanie, ponieważ zaprojektowane konstrukcje muszą być trwałe, niezawodne i dopasowane do przeznaczenia i technologii.

Podczas poszukiwania projektanta lub wykonawcy niezawodnych konstrukcji stalowych warto zaufać doświadczonemu specjaliście. Firma Tenistal działająca na rynku od 20 lat wie, w jaki sposób tworzyć skuteczne rozwiązania, które będą gwarantowały trwałość konstrukcji nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Konstrukcja stalowa i trochę teorii

Konstrukcje stalowe to obiekty budowlane oraz ich części, których elementy nośne wykonane są ze stali. Są one dość powszechnie wykorzystywane w budownictwie przemysłowym, jako podstawa do tworzenia hal produkcyjnych i magazynowych. Wykorzystywane elementy stalowe cechują się lekkością zaprojektowanej konstrukcji przy jednoczesnej trwałości i dużej wytrzymałości. Dzięki temu konstrukcje stalowe stwarzają wiele nieograniczonych możliwości projektowych, które wymagają znacznie mniejszych nakładów finansowych niż tradycyjne i ciężkie konstrukcje drewniane, czy murowane.

Nowoczesne konstrukcje stalowe umożliwiają tworzenie dużych rozpiętości bez konieczności używania podpór pośrednich. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu popularnego układu prętowego, w którym wszelkie obciążenia przenoszone są na elementy stalowe. Są to zazwyczaj belki, dźwigary, słupy, stężenia na fundamenty budynku lub obiektu budowlanego. Nieco rzadziej stosuje się powłokowe konstrukcje stalowe takie jak np. zbiorniki lub silosy.

Takie konstrukcje stalowe projektowane są jako prefabrykowane, a następnie są one montowane na placu budowy. Profesjonalna firma https://www.tenistal.com.pl/oferta/uslugi/konstrukcje-stalowe/  zajmująca się  projektowaniem takich konstrukcji zawiera w każdym indywidualnym projekcie poszczególne elementy, które montuje na placu budowy. Dzięki temu Twoja inwestycja będzie dopięta na ostatni guzik i to na każdym etapie.

Jakie są rodzaje popularnych konstrukcji stalowych?

Konstrukcje stalowe są najczęściej spotykane w trzech rodzajach. Jednym z nich są konstrukcje szkieletowo-prętowe, które są wykorzystywane do wznoszenia hal i magazynów. Oprócz tego mogą one pełnić także funkcję szkieletu wewnętrznego i wspomagać konstrukcje dachowe. Jeśli zależy nam na wykonaniu wielkogabarytowej konstrukcji, jak np. dachu o dużej rozpiętości, to doskonale sprawdzi się do tego konstrukcja szkieletowo-pociągowa. Natomiast w przypadku potrzeby tworzenia zbiorników, których powierzchniowa staje się elementem nośnym, powinniśmy wybrać konstrukcję powierzchniową.

Oczywiście w podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci profesjonalista, który już na etapie projektowania uwzględni wszystkie Twoje potrzeby. Dzięki temu zrealizowany projekt spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa, będzie wytrzymały na warunki zewnętrzne i posłuży na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here