Każdy przedsiębiorca, który chce, aby jego firma stale się rozwijała, musi w nią inwestować. Niekiedy, aby móc prowadzić przedsiębiorstwo konieczne jest zaciągnięcie kredytu – nie zawsze jest to jednak symptom problemów finansowych. Niektóre inwestycje, są bardzo kosztowne i nie każdy przedsiębiorca może mieć wystarczającą ilość środków, aby sfinansować je z własnej kieszeni. Dodatkowe pieniądze są też bardzo potrzebne szczególnie na początku działalności.

Coraz więcej banków rozbudowuje swoją ofertę dla firm i wprowadza atrakcyjne zobowiązania dla przedsiębiorców. Obecnie można skorzystać nie tylko z jednego rodzaju kredytu dla firm https://splatapozyczek.pl/kredyty-dla-firm/ – instytucje finansowe oferują ich znacznie więcej. Zobacz, jakie istnieją rodzaje kredytów dla firm i na czym polegają poszczególne z nich.

Kredyt obrotowy

Jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kredytów firmowych na rynku. Można go znaleźć w praktycznie każdym banku, a jego zadaniem jest utrzymanie płynności finansowej firmy. Środki pozyskane w taki sposób można przeznaczyć m.in. na: spłatę kredytów i pożyczek, zakup towarów i usług, które są niezbędne do prowadzenia działalności, a nawet na wypłaty dla pracowników. Krótko mówiąc, jest to kredyt, który ułatwia codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa i może być bardzo pomocny w chwilach kryzysu.

Kredyt obrotowy można zaciągnąć na różny okres, jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest wzięcie go na rok z możliwością przedłużenia umowy. Środki z kredytu mogą być wypłacone jednorazowo lub w comiesięcznych ratach jeśli przedsiębiorcy bardziej odpowiada taki sposób kredytowania. Trudności z otrzymaniem takiego zobowiązania mogą mieć niestety początkujący przedsiębiorcy. Większość banków wymaga bowiem przynajmniej 12-miesięcznego stażu firmy na rynku. Im stabilniejsza jest sytuacja finansowa danej firmy, tym większe ma ona szanse na otrzymanie atrakcyjnego kredytu dla firm.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mają pomysł na rozwój swojej firmy, ale brakuje im na to pieniędzy. Pieniądze pozyskane w ramach takiego zobowiązania można przeznaczyć na zakup: nieruchomości, środków transportu, maszyn produkcyjnych, sprzętu biurowego, patentów i papierów wartościowych. Oczywiście wszystkie te dobra będą należeć do firmy, a nie do osobistego majątku przedsiębiorcy. Kredyt inwestycyjny, jak sama nazwa wskazuje, pomaga pokryć część inwestycji, które mają na celu rozwój przedsiębiorstwa. Kluczowe jest w tym przypadku słowo „części”, ponieważ bank nie finansuje całości inwestycji. Właściciel firmy musi posiadać ok. 20-30% wkładu własnego i dobry biznesplan.

Ubieganie się o taki kredyt jest dość skomplikowane, ponieważ w grę wchodzą naprawdę wysokie sumy. Z tego względu bardzo pomocne może być skorzystanie z usług doradcy kredytowego Spłata Pożyczek. Jest to osoba, która ma wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu różnego rodzaju kredytów dla swoich klientów. Może Ci pomóc podczas negocjacji z bankiem i przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o zobowiązanie. Oprócz tego warto też poświęcić więcej czasu na stworzenie przekonującego biznesplanu. Powinny się w nim znaleźć obliczenia oraz dokładny opis planowanej inwestycji. Dobrze napisany dokument może przekonać bank, że warto powierzyć Ci pieniądze w ramach kredytu, ponieważ Twoje plany mają dużą szansę na przyniesienie zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here