Długi to coś przed czym każdy z nas za wszelką cenę chce uniknąć. Istnieje klika rodzajów długów. Na przykład dług publiczny, czyli zadłużenie podmiotów sektora finansów publicznych. To dług jaki każdy z nas ma we względu na gospodarkę światową i państwową. Często popadamy w długi ze względu na utratę pracy, niespodziewane wydatki na przykład na leczenie, wzięcie kredytu, który okazał się mieć ukryte podpunkty i warunki i tym samym był dla nas i naszego portfela zgubny. Często na takie sytuacje nie mamy już wpływy. Co zrobić żeby ich unikać?

Odzyskiwanie długów

Jak odzyskać pieniądze? W zależności od tego komu pożyczyliśmy pieniądze zależy nasza sytuacja. Najczęściej, jeżeli udzielamy pożyczki rodzinie czy znajomym wystarczy się upomnieć o swoje pieniądze. Rzadko sprawy pożyczek rodzinnych czy między znajomymi mają swoje zakończenie w sądzie. Jeżeli już tak się zdarzy to najpewniej pożyczone pieniądze zostaną nam zwrócone a członek rodziny czy kolega po prostu się obrazi. Dobrym pomysłem na pozbycie się nieprzyjemnych sytuacji jest sporządzenie krótkiego pisma w treści, którego podamy pożyczoną kwotę, imię i nazwisko obydwu stron, ich podpis jak i termin oddania pieniędzy. Może to być pismo napisane odręcznie lub na komputerze. W celu sporządzenia takiego pisma wizyta u notariusza nie jest konieczna. Co innego jeżeli w grę wchodzą duże sumy pieniędzy lub transakcje z firmami. Wtedy warto określić jasno warunki pożyczki przy pomocy specjalisty.

Czym jest windykacja długów?

Windykacja to dochodzenie własności za pomocą środków określonych w obowiązujących przepisach prawnych, czyli pozbawienie nieuprawnionej osoby rzeczy, która do niej nie należy lub nie ma o niej prawa. Takie usługi świadczy między innymi kancelaria Ultimatum. Istnieje wiele rodzajów windykacji między innymi polubowna, w której to obydwie strony dochodzą samodzielnie do porozumienia, karna czy sądownicza. Znany też jest podział na windykację miękką, w której to windykatorzy próbują załatwić sprawy w sposób niezbyt drastyczny. Są wyrozumiali. Często w tym rodzaju pracownicy tylko upominają dłużników. Co innego jeżeli chodzi o twardą windykację. W takich wypadkach zadłużone osoby są pozbawiane majątku a nawet własnego mieszkania za sprawą procesu jakim jest egzekucja. Przeciwko takim osobom wszczyna się najczęściej postępowanie karne. Takie brutalne rozwiązania są zarezerwowane dla osób, które zbyt długo zwlekały z podjęciem jakichkolwiek działań, aby zmniejszyć swoje zadłużenie.

Jak wiemy pieniądze rządzą światem. Decyzje z nimi związane powinniśmy podejmować po głębszych przemyśleniach. Nigdy pochopnie.

Sprawdź też: Kancelaria Ultimatum Opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here