NetWtorek o polityce i social media

UWAGA!

 

NetWtorek wyjątkowo odbędzie się dziś w siedzibie TechSoup na Brackiej 25 (dawny Traffic), w Domu Braci Jabłkowskich na 5 piętrze!

 

22 marca zapraszamy na NetWtorek poświęcony mediom społecznościowym i polityce. Porozmawiamy o tym jaką nowe media odgrywają rolę w toczącej się właśnie kampanii w Stanach Zjednoczonych, a także o tym jak wykorzystuje je w swoich działaniach Kreml. Naszymi gościniami będą Paulina Kozłowska - dziennikarka (m.in w 300polityka) i specjalistka od komunikacji zajmująca się i social media, i kulturą amerykańską, a także Masza Makarowa i Katarzyna Chimiak - aktywistki ze Stowrzyszenia "Za Wolną Rosję". Więcej o znakomitych spikerkach poniżej. Start jak zwykle o 18:30, spotykamy się w siedzibie TechSoup przy Brackiej 25 w Warszawie (V piętro).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych polityką, wolnością słowa, strategiami komunikacyjnymi, różnicami kulturowymi oraz nowymi mediami, a szczególnie aktywistów i aktywistki, i organizacje pozarządowe. Interesuje nas to na jakie sposoby wykorzystuje się nowe media w polityce na całym świecie. Liczymy na wyciąganie wniosków z analizy przypadków i ciekawe dyskusje. Do zobaczenia!

 

Katarzyna Chimiak - aktywistka stowarzyszenia "Za wolną Rosję", historyczka.

Paulina Kozłowska - z wykształcenia dziennikarka i specjalistka od komunikacji, skończyła wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, niedoszły socjolog, blogerka, fanka social mediów, amerykańskich kampanii wyborczych. Ze studentami amerykanistyki rozmawia o telewizji i polityce.

Masza Makarowa - dziennikarka Polskiego Radia (www.radiopolsha.pl), aktywistka stowarzyszenia "Za wolną Rosję". Pisze doktorat o Żydach z Birobidżanu w Instytucie Slawistyki PAN.

Zdjęcie na licencji CC BY SA 2.0, by: Graham C99: https://secure.flickr.com/photos/schnappi/3940349477/

 

 

 

Obrazek: