NetWtorek po wyborach: jak korzystać z otwartych danych?

NetWtorek - warsztaty z dostępu do i wykorzystywania informacji publicznej już w przyszły wtorek 27ego października w państwomieście, przy Andersa 29. Start o 18:30, jak zawsze.

Warsztaty poprowadzą Joanna Przybylska i Karolina Wysocka z Fundacji ePaństwo. Pracować będziemy na danych zgromadzonych na portalu mojepanstwo.pl.

Poniżej więcej informacji o warsztacie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych mądrym i metodycznym śledzeniem życia politycznego w Polsce. Must-be dla początkujących otwartościowców! Na warsztaty obowiązuje rejestracja, wyślij e-maila ze zgłoszeniem na ekipa@netwtorek.pl.

Przyjdź na warsztat, a

  • nauczysz się składać wniosek o dostęp do informacji publicznej
  • zapoznasz się z bazą darmowych aktów prawnych
  • obejrzysz finanse poszczególnych polskich gmin, w których można monitorować ich wydatki i przychody
  • sprawdzisz jak kontrolować pracę swoich przedstawicieli w Sejmie, w tym ich wydatków oraz wyjazdów
  • dowiesz się jak korzystać ze wskaźników statystycznych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej Polski

 

Fundacja ePaństwo działa na rzecz otwartej i przejrzystej władzy oraz zaangażowania obywatelskiego. Wykorzystując nowe technologie i moc Internetu otwiera zbiory danych publicznych, które bezpłatnie i przystępnie udostępnia wszystkim obywatelom. Fundacja ePaństwo jest wydawcą największego w Polsce portalu otwartych danych MojePanstwo.pl, prowadzi programy Otwartych Miast i Koduj dla Polski oraz corocznie organizuje Personal Democracy Forum – największe w Europie wydarzenie dotyczące nowych technologii, polityki i zaangażowania obywatelskiego.

Karolina Wysocka – od 3 lat zajmuje się stykiem nowych technologii i zaangażowania obywatelskiego, m.in. koordynując Personal Democracy Forum organizowane przez Fundację ePaństwo.

Joanna Przybylska – w Fundacji ePaństwo od sierpnia 2015 r. opiekuje się portalem www.mojepanstwo.pl oraz koordynuje komunikację całej organizacji. Interesuje się social media oraz wykorzystywaniem ich jako narzędzia rozwijającego społeczne problemy.

Obrazek: