NetWtorek o TransHumanizmie i Sztucznej Inteligencji. Spotkanie z Aleksandrą Przegalinską

Już za półtora tygodnia kwietniowy NetWtorek. Będzie o kwestiach ważkich i fascynujących: o transhumanizmie i sztucznej inteligencji, czyli o szansach i zagrożeniach, jakie rozwój technologii niesie dla ludzkości. Brzmi patetycznie, ale taka szersza ewolucyjna-dziejowa perspektywa jest konieczna. Jak napisała w jednym ze swoim postów na InnPoland nasza gościni Aleksandra Przegalińska „Przyszłość może bowiem zdarzyć się sama, bez naszego udziału, jeśli wykładniczego rozwoju technologii nie uzupełnimy odpowiednim namysłem.” 

Podczas NetWtorku będziemy mówić o tym, że dystans i świadome podejście do technologii są czymś bardzo, bardzo ważnym. Aleksandra występowała ostatnio na TedxWarsaw, tekst o jej wystąpieniu dotyczącym technologii można znaleźć tutaj.

Do zobaczenia w państwomieście przy Andersa 29 już 26ego kwietnia, we wtorek. Start, jak zwykle, o 18:30.

Do zobaczenia!

 

Aleksandra Przegalińska doktoryzowala sie w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Akademii Leona Koźmińskiego. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się kognitywistyką i fenomenologią, a także teoriami sztucznej inteligencji, które wynikają ze styku tych dwóch dziedzin. Aleksandra chętnie rozmawia z botami i awatarami.

Obrazek wykorzystany poniżej jest kadrem z filmu "Metropolis" Fritza Langa z 1927 roku. Film jest obecnie dziełem dostępnym w Domenie Publicznej.

 

Obrazek: