Otwieramy i udostępniamy warszawskie dane publiczne! NetWtorek o projekcie Dane po warszawsku

W ramach projektu Dane po warszawsku informacje m.in. o planach zabudowy czy przychodach miasta, mapy i pliki graficzne, a także dane przesyłane w czasie rzeczywistym - czyli tzw. dane publiczne zostaną udostępnione mieszkankom i mieszkańcom w otwartym formacie bądź przez API. Na najbliższym NetWtorku 10 lutego opowiemy o konkursie na aplikacje opartym o dostępne zbiory (który startuje już 2 marca), ale przede wszystkim skupimy się na narzędziu, które je upubliczni: zbudowanej specjalnie w tym celu przez Orange Labs platformie.

Naszymi gośćmi będą Janek Herbst z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, Jarosław Legierski z Centrum Badań i Rozwoju Orange Labs, a także przedstawiciele Centrum Cyfrowego, Fundacji TechSoup i Politechniki Warszawskiej, czyli partnerstwa wspólnie realizującego projekt.

Więcej o projekcie Dane po warszawsku realizowanym dzięki współfinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Innowacje Społeczne czytajcie tu.

Otwartościowcy i nie tylko, przychodźcie! Udostępnienie miejskich danych ma bezpośredni wpływ na politykę miasta w zakresie przejrzystości i rozliczalności. Technologiczne decyzje i rozwiązania dyktują te standardy. Zaczynamy o 18:30 w państwomieście. Do zobaczenia!

W razie pytań - piszcie: ekipa@netwtorek.pl