chastell - blog

NetWtorek o sygnalistach z Helsińską Fundacją Praw Człowieka

We wtorek 23 lutego (tradycyjnie na 18:30 do Państwomiasta) zapraszamy na NetWtorek o sygnalistach – wraz z Dorotą Głowacką i Małgorzatą Szuleką z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka porozmawiamy o sygnalistach, inwigilacji w coraz bardziej cyfrowym świecie i problemach dziennikarzy opisujących takie sprawy, a także o powstającym właśnie przewodniku dla dziennikarzy i sygnalistów Wiem i powiem, który udało się ufundować dz

NetWtorek o hejcie i trolowaniu w Internecie

Serdecznie zapraszamy na listopadowo-grudniowy NetWtorek o hejcie i trolowaniu w Internecie: 8 grudnia, tradycyjnie na 18:30 do Państwomiasta.

Porozmawiamy jak sobie z tym radzić: jak moderować fora, na co odpowiadać, a na co nie, jakie wypowiedzi są karalne i należy je zgłaszać policji. W spotkaniu udział wezmą i opowiedzą o swoich doświadczeniach Joanna Grabarczyk z akcji HejtSTOP oraz Marcin Koziej z Akcji Demokracji.

Marcin Koziej to współzałożyciel Akcji Demokracji i jej główny technolog, a także działacz na rzecz praw cyfrowych. Z wykształcenia informatyk i filozof.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi podzielających wartości takie jak prawa człowieka, ekologia oraz sprawiedliwość ekonomiczno-społeczna. Wykorzystując nowe technologie, oraz strategie organizowania działa na rzecz lepszego, sprawiedliwego społeczeństwa, łącząc i nadając widoczność mieszkankom i mieszkańcom Polski.

HejtSTOP to akcja polegająca na zamalowywaniu hejtów na murach i ucząca jak walczyć z mową nienawiści w Internecie.

Prosimy o zapisy poprzez wysłanie wiadomości do nas na adres ekipa@netwtorek.pl

Nagranie z NetWtorka o Danych po warszawsku

Na lutowym NetWtorku rozmawialiśmy o Danych po warszawsku – o samym projekcie udostępniania miejskich danych publicznych (o tym jakie dane i w jaki sposób będą udostępniane), a także o nadchodzącym konkursie na społeczne aplikacje. Dziękujemy gościom, Jarkowi Legierskiemu z Orange Labs i Jankowi Herbstowi z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, i gościni - Paulinie Sobieszuk z Fundacji TechSoup, które koordynuje całe przedsięwzięcie.

NetWtorkowa fuck-up night

Serdecznie zapraszamy na najbliższy NetWtorek: już 13 stycznia – tradycyjnie o 18:30 i tradycyjnie w Państwomieście – spotkamy się by porozmawiać co w społeczno-technologicznych projektach poszło nie tak. O konkretnych przykładach (i bardziej uniwersalnych rozwiązaniach) oraz o tym, czego się z nich udało nauczyć opowiedzą przedstawicielki i przedstawiciele kilku organizacji.

Jeśli ciekawi Was, jak ominąć takie rafy lub chcielibyście porozmawiać o swoich doświadczeniach – wpadnijcie, będzie jak zawsze miło i interesująco. :)

Pierwszy NetWtorek sezonu – o otwartych danych – już za tydzień

W przyszły wtorek odbędzie się pierwszy w tym sezonie NetWtorek – tym razem poświęcony otwartym danym. Naszym gościem będzie Karol Piekarski z Medialabu Katowice. Karol opowie o tym jak otwierać miejskie dane i opisze doświadczenia swojego zespołu. Podczas prezentacji przedstawi projekty związane z otwartością i przetwarzaniem danych, a także opowie o pracy przy tego rodzaju przedsięwzięciach w ramach miejskiej instytucji kultury.

Code for Freedom – gdański hakaton już w ten weekend!

Witamy w nowym sezonie i na odświeżonej stronie NetWtorka!

Już za chwilę będziemy Was informować o planach październikowych, a póki co gorąco zachęcamy do udziału w Code for Freedom – międzynarodowym hakatonie społecznym Fundacji ePaństwo promującym wolność, solidarność i demokrację. Jesteś aktywistką, kierownikiem projektów, programistką, grafikiem, ciekawą spraw społecznych obywatelką? Rozważ udział, będzie fajnie!

Koniec sezonu 2013/2014

Drogie i Drodzy NetWtorkowicze, jak w dawne czerwce chcielibyśmy zaprosić Was na wspólne zakończenie kolejnego sezonu. Pogadajmy, posilmy się, napijmy, a przede wszystkim – zobaczmy i porozmawiajmy o netwtorkowym formacie: co działa, co nie działa i co planować na przyszły rok. Twarde dane to: 17 czerwca (wtorek!) o 18:30 w Państwomiescie. Wpadnijcie choć na chwilę, będzie po prostu fajnie! :) Zapewniamy pyszne przekąski/zakąski. Liczymy na Was! Wasi, Alicja & Piotrek

VI edycja konkursu „Odkryj e‑wolontariat” już ruszyła – zgłaszajcie się!

Masz pomysł na dobry Internet? Chcesz prowadzić projekt w Internecie, zrobić w sieci coś dobrego? Podziel się swoim pomysłem i zdobądź grant w wysokości 5 tys. złotych na jego realizację! W zeszłym tygodniu ruszyła VI edycja konkursu „Odkryj e-wolontariat” – a do końca kwietnia można się zgłaszać po granty.

Nie czekajcie, zgłaszajcie się!

KryptWtorek, czyli warsztaty z bezpiecznego emaila

29 kwietnia – w ostatni wtorek przed tegoroczną majowką – zapraszamy na NetWtorek dotyczący bezpiecznych emaili. W dobie powszechnej inwigilacji przez służby specjalne i dostawców usług, kwestia szyfrowania poczty często jest nie tylko sprawą higieny, ale też prywatności: nie tylko naszej, ale też osób, z tórymi korespondujemy.

Strony