Alicja Peszkowska - blog

Po NetWtorku o Polityce i Social Media

Jeśli nie udało się Wam być na spotkaniu z Pauliną Kozłowską - dziennikarką (m.in w 300polityka) i specjalistką od komunikacji zajmująca się i social media, i kulturą amerykańską, a także Maszą Makarową i Katarzyną Chimiak - aktywistkami ze Stowrzyszenia "Za Wolną Rosję", nic straconego. Może chcesz to przeżyć jeszcze raz? Obejrzyj video!

NetWtorek o TransHumanizmie i Sztucznej Inteligencji. Spotkanie z Aleksandrą Przegalinską

Już za półtora tygodnia kwietniowy NetWtorek. Będzie o kwestiach ważkich i fascynujących: o transhumanizmie i sztucznej inteligencji, czyli o szansach i zagrożeniach, jakie rozwój technologii niesie dla ludzkości. Brzmi patetycznie, ale taka szersza ewolucyjna-dziejowa perspektywa jest konieczna. Jak napisała w jednym ze swoim postów na InnPoland nasza gościni Aleksandra Przegalińska „Przyszłość może bowiem zdarzyć się sama, bez naszego udziału, jeśli wykładniczego rozwoju technologii nie uzupełnimy odpowiednim namysłem.” 

NetWtorek o crowdfundingu: dobre praktyki

Od momentu, kiedy crowdfunding stał się w Polsce popularnym mechanizmem pozyskiwania fundszy minęło już parę lat. Zrewidujmy jakie mamy do dyspozycji platformy, jakie kampanie społeczne się za ich pośrednictwem odbyły, które się nie powiodły i dlaczego. Porozmawiajmy o tym, kiedy decydować się na kampanię i jak ją prowadzić.

W najbliższy wtorek 26 stycznia spotkamy się w gościnnych progach Fundacji ePaństwo przy ul. Nowogrodzkiej 25 lok. 39 w Warszawie. Zaczynamy o 18:30.

NetWtorek po wyborach: jak korzystać z otwartych danych?

NetWtorek - warsztaty z dostępu do i wykorzystywania informacji publicznej już w przyszły wtorek 27ego października w państwomieście, przy Andersa 29. Start o 18:30, jak zawsze.

Warsztaty poprowadzą Joanna Przybylska i Karolina Wysocka z Fundacji ePaństwo. Pracować będziemy na danych zgromadzonych na portalu mojepanstwo.pl.

Codepot.pl: Konferencja & Call4papers!

Codepot.pl chce zrobić święto dla developerów i developerek, wydarzenie który każdy będzie dobrze wspominał. Celem jest nawiązanie współpracy z najlepszymi społecznościami w całej Polsce (ale i na całym świecie! :) i zaproszenie osób potrafiące przygotować wciągające warsztaty (zapraszamy do zgłąszania się na https://codepot.pl/call-for-papers ). Konferencja odbędzie się 28-29 sierpnia na SWPS, będzie miała charakter warsztatowy.

Strony