KryptWtorek, czyli warsztaty z bezpiecznego emaila

29 kwietnia – w ostatni wtorek przed tegoroczną majowką – zapraszamy na NetWtorek dotyczący bezpiecznych emaili. W dobie powszechnej inwigilacji przez służby specjalne i dostawców usług, kwestia szyfrowania poczty często jest nie tylko sprawą higieny, ale też prywatności: nie tylko naszej, ale też osób, z tórymi korespondujemy.
Michał „rysiek” Woźniak z Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania opowie o tym, czemu warto chronić internetową korespondencję przed niechcianym podglądaniem czy ingerencją. NetWtorek tym razem będzie też miał formę warsztatu – wszystkich chętnych  i chętne do nauki prosimy o zabranie ze sobą komputerów. Więcej o prowadzącym poniżej.

Do zobaczenia 29 kwietnia w Państwomieście – start, jak zawsze, o 18:30!

 

P.S.: Nagranie z ostatniego NetWtorka – poświęconego hakatonom – już wkrótce. Ślicznie dziękujemy naszym gościom – panelistom i uczetnikom/uczestniczkom. Po spotkaniu rozpoczęliśmy ciekawą dyskusję, której pointą ma być stworzenie poręcznego poradnika dotyczącego organizacji społecznych hakatonów. Więcej szczegółów niebawem!

 

 
Michał “rysiek” Woźniak
http://rys.io/
 
Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, prywatności, edukacji medialnej. Działacz społeczny, propagator wolnego oprogramowania i otwartych technologii w edukacji, działaniach publicznych i biznesie.
 
W latach 2006-2012 administrator sieci, a następnie kierownik techniczny, Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na WEiTI, PW. Wiceprezes (od 2011r.), po czym (od 2012r.) Prezes Zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania.
 
Współautor Katalogu Kompetencji Medialnych oraz materiałów do edukacji medialnej w ramach współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska oraz Fundacją Panoptykon. Trener z zakresu podstaw prawa autorskiego i wolnych licencji, współpracujący z Koalicją Otwartej Edukacji.
 
Członek-założyciel Warszawskiego Hackerspace, aktywny członek społeczności hakerskiej w Polsce i poza jej granicami. Prowadzi comiesięczne spotkania z szyfrowaniem – CryptoParty.