Wiosenny NetWtorek o hakatonach

Za równe dwa tygodnie, 25 marca, zapraszamy Was do Państwomiasta na wiosenny NetWtorek o hakatonach. Start jak zwykle o 18:30.

 

Naszymi gośćmi będą Alexey Sidorenko z projektu Teplitsa Technologie dla Społeczeństwa, Maciej Sawicki (Viroos) oraz Wojtek Erbetowski. Porozmawiamy o rosnącej (nad)popularności hakatonów i o tym, jak sprawdzają się jako narzędzia zmiany – bardziej i mniej pro-społecznej. Punktem wyjścia do dyskusji będzie Central Open Data Hackaton, spotkanie programistów/programistek i organizacji pozarządowych z Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się 15 i 16 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Inicjatywa jest połączona z serią hakatonów Koduj dla Polski.

 

Wojtek Erbetowski jest (współ)organizatorem wielu inicjatyw społecznościowych, w tym Warszawskiej Grupy Użytkowników Java, Mobile Warsaw, Warsjawa, Git Kata oraz Mobile Central Europe. Programuje zawodowo obok Pythona także w Scali i Groovym, chleb zapewnia mu posada Lidera Technologicznego w Polidei, a w czasie wolnym lubi się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi deweloperami.

 

Maciej Sawicki to członek założyciel Warszawskiego Hackerspace, uczestnik pierwszego polskiego MediaLabu (MediaLab Chrzelice 2010),współzałożyciel FabLabu Warszawa. Wspózałożyciel Warsaw GDG (Google Developer Group). Miłośnik kultury DIY, w szczególności physical computing i druku 3D. Współorganizator wielu hackathonów/konferencji/wydarzeń związanych z bardzo szeroko pojętą technologią (m.in Name Collision hackathon, Git Kata, Jitter hackathon).

 

Zapraszamy bardzo wiosennie i równie gorąco, szczególnie „część techniczną”, której dawno na NetWtorku nie było. :) Polecamy się i do zobaczenia!