Lutowy NetWtorek: Open Data Day + hakaton otwartych danych

12 lutego o 18:30 serdecznie zapraszamy na Andersa 29, gdzie Łukasz Jachowicz opowie o Open Data Day i hakatonie otwartych danych, który odbędzie się tam 23 lutego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno problemami uwalniania danych, jak i chętnych porozmawiać o tym co i jak z tymi danymi robić: aktywistów chcących dowiedzieć się, jak takie dane uzyskać (choćby z urzędów państwowych), organizacje pozarządowe ciekawe, co z takimi danymi można zrobić, oraz programistów i hakerów zainteresowanych konkretnym obrabianiem i wizualizowaniem tego, co udało się zdobyć.

Łukasz Jachowicz (politolog, europeista) w Centrum Cyfrowym kieruje działaniami dotyczącymi otwartego rządu. Ewangelizator otwartości – od kilkunastu lat zajmuje się popularyzacją idei otwartości danych i wolnego oprogramowania. Założyciel serwisu 7thGuard.net. Przez kilka lat był programistą. Pamięta czasy FidoNetu i dostępu do sieci z prędkością 2,4 kb/s, załapał się na pierwszą bańkę internetową. Z zamiłowania pożeracz książek, linuksowiec i pilot małych samolotów. Korzysta z Twittera.